В рамках Договора об Открытом небе и Венским документом 1999 года украинские верификаторы инспектируют территорию Великой Британии. (укр.)
Одразу дві групи українських військових інспекторів інспектують територію Великої Британії.
Так, перша група українських інспекторів, яку очолює начальник групи Управління верифікації Генерального штабу ЗС України полковник Віктор Рижак, на літаку спостереження Ан-30Б ескадрильї "Блакитна стежа" здійснюють місію спостережного польоту за Договором з Відкритого неба.
Це вже шоста у 2006 інспекційному році перевірка об'єктів контролю на території держав-учасниць Договору з Відкритого неба, яку проводять українські інспектори. Загалом, пасивні та активні квоти України за цим міжнародним документом складають по 12 інспекцій.
Друга група українських верифікаторів під керівництвом начальника групи відділу контролю за звичайними озброєннями Управління верифікації Генерального штабу ЗС України підполковника Ігоря Миколаєнка здійснює інспекцію визначеного району Великої Британії на предмет військової діяльності відповідно до Віденського документу 1999 року.
Сьогодні ж, ще одна група українських інспекторів завершує інспектування території Грецької Республіки і Республіки Болгарія. Наші верифікатори, групу яких очолює заступник начальника відділу Управління верифікації Генерального штабу ЗС України полковник Олексій Сидоров, в рамках Договору про звичайні збройні сили у Європі проінспектували два оголошених місця збройних сил Греції і завершують інспектування одного оголошених місця збройних сил Болгарії.
Договір з Відкритого неба передбачає застосування режиму "Відкритого неба" з метою розвитку відкритості та транспарентності, сприяння виконанню діючих, або наступних угод у галузі контролю над озброєннями, а також розширенню можливостей щодо запобігання криз та кризових ситуації. Крім того, у майбутньому передбачено розповсюдження режиму "Відкрите небо" на моніторинг та захист навколишнього середовища.
Договір було підписано у 1992 році в Хельсінкі (Фінляндія) 25 країнами, в тому числі і Україною. Він став першим міжнародним документом, який підписала Україна, маючи статус незалежної держави. Згодом до нього приєдналося ще 2 країни. Згідно з міжнародними правовими нормами, Договір набув чинності після його ратифікації парламентами всіх країн-членів. Останнім його ратифікувала Російська Федерація 20 травня 2001 року (Україна - 2 березня 2000 року).
1 січня 2002 року, через 10 років з моменту підписання, Договір вступив в дію. За цей час було підготовлено відповідний персонал, літаки, екіпажі та спеціальне обладнання.
Віденський документ 1999 року регламентує комплекс заходів щодо зміцнення мір довіри, обмежує певні види військової діяльності та передбачає обмін інформацією між країнами-учасницями про проведення великомасштабних військових навчань.
Договором про звичайні збройні сили у Європі передбачено щорічний обмін інформацією між країнами-учасницями про чисельність особового складу, системи озброєння і техніки, а також інспекції територій країн, які підписали цей документ.
Инф. пресс-службы Министерства обороны Украины.