Планы правительства Украины и рекомендации Всеминого банка совпадают

01.09.2006, 15:48

Всеминый банк готов адаптировать свои программы к новым приоритетам, которые определил Кабинет Министров Украины. (укр.)

Перший віце-прем'єр-міністр, міністр фінансів України Микола Азаров зустрівся з директором Світового банку в Україні й Молдові Полом Бiрмiнхемом.

Микола Азаров проінформував уповноваженого представника Світового банку щодо програми антикризових заходів, яку затверджено урядом України, в першу чергу про роботу з необхідного збалансування доходів і витрат Державного бюджету, впорядкування державних фінансів.

Стан державних фінансів, розбалансованих нереальним бюджетом поточного року, не може не викликати занепокоєння: як приклад перший віце-прем'єр-міністр навів те, що третину витрат Пенсійного фонду змушений фінансувати Державний бюджет. А зростання валового внутрішнього продукту, що відбулося за останні місяці, забезпечене торгівлею, транспортом і будівництвом, що з огляду на структуру української економіки не є сталою, надійною базою для зростання доходів бюджету.

Водночас Микола Азаров висловив переконання, що антикризові заходи і наведення порядку дозволять зупинити стагнацію економіки і виконати бюджет поточного року, а 2007 рік стане роком стабілізації. Це дозволить відновити здійснення структурних реформ: податкової, пенсійної, охорони здоров'я, освіти.

- Портфель наших проектів зі Світовим банком потребує актуалізації і розширення, - зазначив Микола Азаров. - У нашого уряду великі плани модернізації теплоенергетики, інфраструктури і взагалі чималий перелік солідних інвестиційних проектів, в яких участь Світового банку може бути і ефективною, і показовою для інвесторів.

Перший віце-прем'єр-міністр України наголосив, що, наприклад, модернізація енергетики потребує $30 мільярдів за 5 років, створення сучасних транспортних коридорів - $15 мільярдів. Уряд сьогодні розробляє програму діяльності, яка дасть відповідь на виклики, що постали перед Україною і ключовим моментом у вирішенні проблем визначає заохочення інвестиційної діяльності. Так, вперше планується всі доходи від приватизації спрямовувати на фінансування інвестиційних проектів.

Уряд також планує суттєво знизити податкове навантаження на бізнес: частку перерозподілу ВВП через бюджет скорочено до 29,9%, тобто, в економіці залишиться біля 36 мільярдів гривень, і буде заохочуватись, щоб цей ресурс спрямовувався на капіталізацію наших компаній. Тобто, уряд збалансовує споживання і накопичення в інтересах і соціального, і економічного розвитку.

- Нам також прикро, що протягом останніх двох років не було помітно структурних реформ, - заявив Пол Бiрмiнхем. - Ми вітаємо наміри нового уряду, які багато в чому співпадають з рекомендаціями, що містяться в огляді державних фінансів України, підготовленому фахівцями Світового банку. І ми також розглядаємо державний сектор як ключовий механізм для запуску економічного зростання.

Пол Бiрмiнхем також підкреслив, що Світовий банк модернізує свою роботу, умови реалізації проектів стають більш гнучкими. Світовий банк готовий адаптувати свої програми до нових пріоритетів, визначених урядом України.

- Ми уже збільшили частину щодо інфраструктурних проектів в межах Стратегії допомоги Україні на 2004-2007 рік, і готові врахувати новації в черговій Стратегії на середньострокову перспективу, розробка якої розпочинається нинішньої осені.

Директор Світового банку в Україні й Молдові побажав новому уряду успіхів і продуктивної співпраці з банком.
Инф. пресс-службы Министерства финансов Украины.

Читайте також