НАК "Нафтогаз Украины" одобрила Программу развития газотранспортной системы Украины на 2007-2010 годы. (укр.)
За підсумками наради у голови правління НАК "Нафтогаз України" Володимира Шелудченка, НАК "Нафтогаз України" схвалила інвестиційну "Програму модернізації та реконструкції газотранспортної системи України на 2007-2010 рр." загальним обсягом 23,1 млрд. грн. Програму розроблено на виконання доручення міністра палива та енергетики України Юрія Бойко.
Програма визначає 7 пріоритетних об'єктів газотранспортної системи України, що модернізуватимуться протягом 2007-2010 років. Обсяги капіталовкладень у проведення робіт з реконструкції та модернізації 2007 року складуть - 1,3 млрд. грн., з 2008 по 2010 роки - по 7,3 млрд. грн. щорічно.
Першочерговими завданнями програми визначено модернізацію газоперекачувальних агрегатів (ГПА) на газопроводах "Союз" (32 одиниці) та "Уренгой-Памари-Ужгород" (21 одиниця) загальною вартістю 1,089 млрд. грн.
Після завершення модернізації ГПА газопроводу "Союз" їх коефіцієнт корисної дії (ККД) підвищиться до 35%, міжремонтний ресурс до 25 тис. мотогодин, показники емісії NOx = 80 мг/м3, СО = 100 мг/м3, витрати паливного газу зменшаться на 30%, перекачка газу зросте на 1,5%, термін окупності складе близько 5 років.
Модернізації ГПА газопроводу "Уренгой-Помари-Ужгород" дозволить підвищити ККД системи до 36%, міжремонтний ресурс до 32 тис. мотогодин., показники емісії NOx = 80 мг/м3, СО = 100 мг/м3, зменшити витрати паливного газу на 30%, збільшити перекачування газу на 1,0%, термін окупності - 8 років.
Виконання програма реконструкції лінійної частини газопроводів "Союз" (збудований 1978 р., довжина - 1567 км), Дашава-Ужгород-Держкордон (збудований 1967 р., довжина - 180 км) та системи газопроводів Шебелинка- Дніпропетровськ-Кривий Ріг-Ізмаїл (Шебелинка-Дніпропетровськ-Одеса) (збудовані в 1957 - 1975 рр.) дозволить продовжити термін безаварійної експлуатації газотранспортної системи України та значно збільшити обсяги перекачування газу.
З метою забезпечення надійності надання транзитних послуг, а також забезпечення природними газом споживачів України передбачається реконструкція газопроводу "Союз". На газопроводі виконано внутрішньотрубну та електрометричну діагностику. За результатами обстежень необхідно виконати комплекс робіт по заміні ізоляційного покриття з частковою заміною труби. З цією метою передбачається будівництво паралельної нитки газопроводу методом поетапного лупінгування без збільшення пропускної здатності. Сума необхідних коштів для реалізації проекту становить 18,75 млрд. грн.
Для забезпечення надійного транзиту коридором Долина-Ужгород- Держкордон-1 передбачено виконати реконструкцію цього газопроводу шляхом заміни труби "820мм на "1400мм з робочим тиском Рр.=75 кг.с/см2. Вартість проекту - 2,25 млрд. грн.
Для надійного забезпечення промислових районів півдня України природним газом та транзиту його в країни Балканського регіону передбачається реконструкція системи газопроводів Шебелинка-Дніпропетровськ-Кривий Ріг-Ізмаїл (Шебелинка-Дніпропетровськ-Одеса) в частині заміни 2-х ниток Шебелинка-Дніпропетровськ-Одеса "700 та "800 на газопровід "1000 продуктивністю 9,2 млрд. куб. м газу на рік. Вартість проекту - 700 млн. грн.
Реконструкція технологічних споруд Угерського (Львівська обл.) підземного сховища газу (ПСГ) дозволить збільшити його активну ємність до 1,9 млрд. куб. м (нині - 1,23 млрд. куб. м), підвищити техніко-економічні показники експлуатації, збільшити добовий відбір газу на початку сезону відбирання до 23 млн. куб. м. Вартість проекту - 320 млн. грн.
Реалізація "Програми модернізації та реконструкції ГТС України на 2007-2010 рр." дозволить збільшити обсяг транзиту природного газу до європейських країн, підвищити надійність, ефективність та екологічність ГТС. Програма спрямована на приведення у відповідність з міжнародними та європейськими нормами і правилами системи обліку газу в країні.
"Газотранспортна система України, як складна інженерна споруда, постійно потребує модернізації та інвестиційних вкладень для розширення свого потенціалу, і це природно, - відзначив у ході наради голова правління НАК "Нафтогаз України" Володимир Шелудченко. - Ми як надійні партнери забезпечимо стабільність транзиту газу у країни Європи, у яких зростає споживання палива".
Протягом 2000-2005 рр. було реконструйовано та введено в експлуатацію 34 одиниці високоефективних газоперекачувальних агрегатів, які прийшли на зміну застарілим технологіям, що не відповідають сучасним економічним та екологічним нормам, загальною вартістю 1,115 млрд. грн. Відремонтовано 391 км газопроводів на суму 567 млн. грн. та реконструйовано 281 км на суму 747 млн. грн.
По материалам пресс-центра НАК "Нафтогаз Украины".