С начала отопительного сезона ДК "Газ Украины" будет поставлять природный газ предприятиям ТКЭ исключительно только при условии погашения задолженности за 2006 год. (укр.)
ДК "Газ України" укладатиме угоди з підприємствам ТКЕ про постачання газу під час опалювального сезону лише за умови 100% оплати поточних поставок палива та погашення заборгованості, що виникла у 2006 році. ДК "Газ України" проінформувала про це керівників 16 найбільш енергоємних підприємств ТКЕ - боржників та представників органів влади, на території яких знаходяться ці підприємства, під час наради, яка відбулася в центральному офісі компанії 7 вересня. Загальна сума боргу цих підприємств ТКЕ за спожитий протягом 2006 р. газ складає 419 млн. грн. (71% від загального боргу підприємств ТКЕ за 2006 р., що становить 590 млн. грн.).
На нараді було проаналізовано стан виконання договірних зобов'язань та гарантійних листів щодо погашення заборгованості за 2006 рік підприємств ТКЕ "Дніпропетровські теплові мережі" (борг за 2006 р. - 31,8 млн. грн.), "Криворіжтепломережа" (30,5 млн. грн.), "Криворізька теплоцентраль" (34,7 млн. грн.), "Донецькміськтепломережа" (30,2 млн. грн.), "Донецьктеплокомуненерго" (40,3 млн. грн.), "Енергохолдинг" (Краматорська ТЕЦ, 7,1 млн. грн.), "Макіївкатепломережа" (8,4 млн. грн.), "Маріупольтепломережа" (11,4 млн. грн.), Запорізький концерн "Міські теплові мережі" (31,1 млн. грн.), "Львівтеплоенерго" (9,4 млн. грн.), "Миколаївтеплоенерго" (7,6 млн. грн.), "Полтаватеплоенерго" (9 млн. грн.), "Севтеплоенерго" (9,5 млн. грн.), "Харківські теплові мережі" (110 млн. грн.), "Черкаське хімволокно" (Черкаська ТЕЦ - 7,1 млн. грн.), "Облтеплоенерго" (Чернігів - 13,8 млн. грн.).
Зволікання, а в окремих випадках, прагнення окремих керівників ухилитися від сплати заборгованих за спожитий газ коштів, значно ускладнює закупку НАК "Нафтогаз України" необхідних ресурсів природного газу, що ставить під питання вчасну і належну підготовку до опалювального сезону 2006-2007 років. В свою чергу це може призвести до зриву газо- та теплопостачання в окремих населених пунктах під час пікових температур взимку.
На нараді у ДК "Газ України" було також звернуто увагу представників місцевих органів влади на необхідність переглянути та затвердити тарифи на послуги з теплопостачання до економічно обґрунтованого рівня, а в необхідних випадках - віднайти можливість компенсації затрат теплопостачальних підприємств на виробництво теплової енергії з місцевих бюджетів.
Згідно з встановленим Кабінетом Міністрів України порядком забезпечення галузей національної економіки та населення природним газом, постачання цього енергоносія усім категоріям споживачів здійснюється лише за умови його 100-відсоткової оплати.
По материалам пресс-службы ДК "Газ Украины".