В Вооруженных Силах Украины продолжается эксперимент по принятию граждан на службу в воинском резерве

02.10.2007, 14:37

175 граждан Украины уже заключили первые пятилетние контракты на прохождение службы в воинском резерве в частях и соединениях Южного оперативного командования. (укр.)

В рамках його проведення для військових організмів, що дислокуються на території Південного оперативного командування, військовими комісаріатами Запорізької, Одеської та Херсонської областей, а також Автономної Республіки Крим було відібрано 404 кандидати у резервісти. Зокрема, 208 офіцерів та 196 солдатів, сержантів та прапорщиків запасу.

На сьогодні вже 175 кандидатів уклали перші п'ятирічні контракти про проходження служби у військовому резерві Збройних Сил України. Також з ними на базі військових частин та з'єднань Сухопутних військ, Повітряних та Військово-Морських Сил ЗС України вже відбулися 4-х денні установчі збори.

Для більш якісного виконання завдань щодо відбору кандидатів у резервісти учасниками експерименту запропоновано внести зміні до керівних документів, які б спростили проведення фінансових розрахунків та організаційні питання пов'язані із запровадженням служби у військовому резерві.

Варто додати, що до кінця 2008 року кількість резервістів за контрактом планується довести до 8 тисяч осіб, а у 2010 році - до 10 тисяч осіб.

1 лютого 2007 року Президент України Віктор Ющенко своїм Указом N 66/2007 затвердив Положення про проходження громадянами України служби у військовому резерві Збройних Сил України.

23 листопада 2006 року Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову N 1644 "Про порядок і розміри грошового забезпечення та заохочення військовозобов'язаних". Так, військовозобов'язаним, у тому числі резервістам, призваним на збори, за кожний день перебування на них з урахуванням часу у дорозі від військового комісаріату до місця проведення зборів і назад, виплачуються добові. Зокрема, вищому офіцерському складу 50% від добових у разі службового відрядження, старшому офіцерському складу - 40%, молодшому офіцерському складу - 35%, сержантському і старшинському складу - 35%, рядовому складу - 20%.

На час перебування на зборах за військовозобов'язаними та резервістами, на підприємствах, установах та організаціях, в яких вони працюють, зберігається середній заробіток з наступним відшкодуванням цих витрат за рахунок Міністерства оборони України та інших центральних органів виконавчої влади, які здійснюють керівництво військовими формуваннями.

Тим військовозобов'язаним та резервістам, які на день призову не працюють, на весь період зборів з урахуванням часу проїзду до місця їх проведення і назад виплачується грошове забезпечення в розмірі мінімальної заробітної плати.

Крім того, резервістам, які виконали програму підготовки, не допустили правопорушень, пов'язаних із проходженням служби у військовому резерві, один раз на рік виплачуватиметься грошова винагорода. Зокрема, вищому офіцерському складу - 2000 гривень, старшому офіцерському складу - 1800 гривень, молодшому офіцерському складу - 1600 гривень, прапорщикам і мічманам - 1400 гривень, сержантам і старшинам - 1200 гривень, рядовому складу - 1000 гривень.

У той же час, у разі невиконання резервістом програми підготовки або вчинення правопорушень, пов'язаних із проходженням служби у військовому резерві, зазначена винагорода не виплачується або її розмір зменшується.
Инф. пресс-службы Министерства обороны Украины.

Читайте також