Подготовка к новому отопительному сезону 2007-2008 гг. под угрозой срыва

13.06.2007, 14:15

Бездеятельность руководства предприятий-должников ТКЭ ставит под угрозу подготовку к новому отопительному сезону 2007-2008 гг. (укр.)

Бездіяльність керівництва підприємств комунальної теплоенергетики (ТКЕ) - боржників та місцевих органів влади, що не вживають достатніх заходів щодо підвищення рівня розрахунків за спожитий газ та пошуку нових джерел погашення накопиченої заборгованості, ставить під загрозу підготовку до нового опалювального сезону 2007-2008 рр.

Оперативні дані ДК "Газ України" свідчать, що населення сплачує за отримані послуги вчасно і у повному обсязі. Рівень розрахунків населення становить, в залежності від регіону, 75-95%. Ці розрахунки підтверджено офіційними даними Міністерства житлово-комунального господарства України та Державного комітету статистики України.

Водночас, керівництво підприємств ТКЕ - боржників під різними приводами ухиляється від сплати ДК "Газ України" повної вартості спожитого природного газу. Про це свідчить рівень розрахунків теплопостачальних підприємств з Компанією. Станом на 12.06.2007 цей показник в цілому по Україні складає 72% (37-90% в залежності від регіону).

Найнижчий рівень розрахунків зафіксований у підприємств ТКЕ Херсонської (37% з початку року), Дніпропетровської (53%), Закарпатської (54%), Луганської (61%) Харківської (64%) областей, м. Севастополь (66%). Підприємства ТКЕ вищенаведених регіонів також мають значну суму заборгованості перед ДК "Газ України" за спожитий у січні-червні 2007 року природний газ. Борг теплопостачальників Дніпропетровщини становить 219,5 млн. грн., Харківщини - 156,2 млн. грн., Луганщини - 103,4 млн. грн., Херсонщини - 31,5 млн. грн., міста Севастополь - 20,6 млн. грн.

У міжопалювальний період значна кількість підприємств ТКЕ-боржників взяла на себе зобов'язання погасити до початку нового опалювального сезону заборгованість за спожитий у 2007 р. природний газ. Станом на 12.06.2007 вже близько 280 підприємств ТКЕ - боржників надали ДК "Газ України" графіки погашення накопиченого боргу. Проте, окремі підприємства не виконують взятих на себе зобов'язань. Якщо рівень виконання графіків погашення боргів у квітні становив 60%, у травні - 84%, то у червні (станом на 12.06.2007) цей показник становить лише 3%.

Вкрай низький рівень виконання графіків погашення заборгованості, накопиченої з початку 2007 року, зокрема, у підприємств ТКЕ - боржників Дніпропетровської (у травні - 18%, у червні - 0%), Закарпатської (27% і 1%), Кіровоградської (40% і 3%) Харківської (48% і 0%), Луганської (49% і 0%) областей та міста Севастополя (13% і 4%).

З початку червня 2007 року підприємства ТКЕ - боржники майже у 4 рази погіршили розрахунки за спожитий у 2007 році природний газ. Якщо середньодобове надходження грошових коштів у травні поточного року становило близько 13 млн. грн., то протягом першої декади червня цей показник знизився до 3,2 млн. грн.

ДК "Газ України", виходячи із стану розрахунків за спожитий природний газ та рівня погашення заборгованості, надала доручення ВАТ "Севастопольгаз" та "Харківміськгаз" розпочати роботи з відключення від газопостачання КП "Севтеплоенерго" м. Севастополь та ЗАТ "ТЕЦ-3" м. Харків.

Харківська "ТЕЦ-3" з початку року накопичила 32,4 млн. грн. боргу (рівень розрахунків - 48%). Якщо у травні підприємство виконало графік погашення заборгованості на 17%, то в червні "ТЕЦ-3" не перерахувала в рахунок погашення боргу жодної копійки. КП "Севтеплоенерго" має заборгованість з початку року 18,4 млн. грн., рівень розрахунків - лише 65%, рівень виконання графіків погашення заборгованості у травні - 13% (з початку червня - 4%).

Компанія і надалі буде вживати жорстких заходів щодо підприємств ТКЕ - боржників, які не забезпечують вчасних розрахунків за газ та порушують договірні відносини.

Відповідальність за теплозабезпечення на місцях несуть також місцеві органи влади. ДК "Газ України" постійно інформує місцеву владу про вжиті заходи та запрошує до співпраці у вирішенні питань забезпечення населення теплом та гарячою водою. Проте, на жаль, у багатьох випадках дії керівництва місцевих органі влади та підприємств ТКЕ - боржників виявляються неадекватними.

Наприклад, місцева влада міста Кіровоград взагалі самоусунулася від вирішення питань щодо розрахунків за газ та майже втратила контроль за використанням комунального майна, що знаходиться у її підпорядкуванні. Керівництво Харківської "ТЕЦ-3" перешкоджає допуску представників ВАТ "Харківміськгаз", які мали б провести відключення підприємства від газопостачання.

Безвідповідальні дії керівництва підприємств комунальної теплоенергетики, місцевих органів влади призводять до того, що підприємства ТКЕ нарощують борги за газ і, замість пошуків шляхів вирішення проблеми, відключають населення від гарячого водопостачання. Компанія наголошує, що практика нарощування заборгованості та невиконання графіків погашення боргів у міжопалювальний період може призвести до зриву опалювального сезону 2007- 2008 рр.

Сумарна заборгованість підприємств ТКЕ України за спожитий у 2007 році природний газ складає 1,045 млрд. грн.
По материалам пресс-службы ДК "Газ Украины".

Читайте також

Читайте также