Fitch підвищило кредитний рейтинг України

18.08.2022, 15:48

Міжнародне рейтингове агентство Fitch оголосило про підвищення кредитного рейтингу платоспроможності України за зобов'язаннями в іноземній валюті на одну сходинку - з RD (обмежений дефолт) до CC (імовірний дефолт). Про це пише Deutsche Welle, посилаючись на повідомлення на сайті агентства від 17 серпня.

Підвищення рейтингу відбулося завдяки згоді власників євробондів України на реструктуризацію зовнішнього боргу.

"Майже шість мільярдів доларів основної суми боргу та відсотків за єврооблігаціями України було відстрочено на 24 місяці, що полегшує обслуговування зовнішнього боргу в умовах ослаблення міжнародних резервів та потреби у витратах на ведення війни", - йдеться у пресрелізі та зазначається, що реструктуризація отримала згоду 75 відсотків власників облігацій, що перевищує мінімально необхідні 66,7 відсотка.

Fitch наголошує, що попри полегшення умов обслуговування зовнішнього боргу, рейтинг CC відображає ризики, що є результатом нападу Росії та високого навантаження на фінансові інститути України.

Аналітики агентства вважають, що війна в Україні продовжиться до 2023 року, внаслідок чого державний борг перевищить 100 відсотків валового внутрішнього продукту (ВВП). Таким чином, Україні може знадобитися ширша реструктуризація зовнішнього боргу, проте визначити строки її проведення зараз неможливо, йдеться у звіті.

Читайте також

Читайте также