Академия педагогических наук и педагогические университеты присоединятся к проекту по разгрузке программ

02.07.2016, 17:24

Модераторы групп по разгрузке программ для начальной школы представили результаты обсуждения на платформе ЭдЭр действующих программ и предложения их обновления ученым из Национальной академии педагогических наук и представителям педагогических университетов (укр.).

Круглий стіл з цього приводу відбувся 2 липня в МОН під головуванням Міністра освіти і науки Лілії Гриневич.

Окрім учасників проекту розвантаження, в круглому столі брали участь науковці Національної академії педагогічних наук, Національного педагогічного університету ім. Драгоманова та Київського університету ім. Б. Грінченка.

"Наше ключове завдання - оновлення змісту освіти. Ми розробляємо концепцію Нової української школи, за якою будуть розроблені нові стандарти, написані нові програми на засадах компетентнісного підходу. Нова концепція буде реалізовуватися з 2018 року після ретельної експертизи і апробації в школах. Але діти не можуть чекати. Тому вже зараз ми поставили мету розвантажити і оновити чинні програми початкової школи, вилучити з них застарілу і зайву інформацію, більш логічно викласти важливу і потрібну", - пояснила під час свого виступу Міністра освіти і науки України Лілія Гриневич.

Менеджери та модератори проекту також розповіли про особливості його проведення та подальші перспективи.

Під час презентації оновлених програм, модератори проекту зауважили, що чимало чинних сьогодні програм для початкової школи не відповідають віковим особливостям дітей. Наприклад, природознавство в першому класі - діти мали вивчати склад грунтів і робити 10 практичних проектів на рік. У четвертому класі - вивчати географію океанів з формулюваннями, які вивчаються на уроках географії 7-8 класу. В програмі з англійської мови - було забагато письма та граматики, замало розвитку усного мовлення.

Сьогодні на он-лайн платформі Ед-Ера вже можна ознайомитись з шістьма оновленими програмами для початкової школи. Дев'ять інших змінених програм повинні з'явитися на сайті на початку наступного тижня. Оновлені програми на сайті можна впізнати за оранжевою позначкою "оновлено" в правому верхньому куті. Після того, як на сайті з'являться усі програми, адміністратори відкриють опцію коментування і кожен зможе долучитися до повторного обговорення програм.

Спільний проект Міністерства освіти і науки та відкритої платформи EdEra показав, що вчителі, освітяни, експерти та громадські активісти готові витрачати свій час на публічну аргументовану дискусію, ділитися досвідом і кращими практиками як навчати дітей. Протягом двох тижнів червня-липня у спільному проекті Міносвіти та соціальної платформи EdEra (www.ed-era.com) із розвантаження програм взяло участь 2363 батьків, вчителів та експертів, які зробили 5356 пропозицій та коментарів.
Інф. Прес-служби Міністерства освіти і науки України.

 

Читайте також

Читайте также