С 16 по 19 апреля в Партените (Крым) проходит заседание Комитета командующих флотов в рамках программы Черноморской группы военно-морского сотрудничества BLACKSEAFOR и ежегодная встреча командующих военно-морскими силами стран Черноморского региона. (укр.)
В засіданнях беруть участь командувачі військово-морських сил Болгарії, Грузії, Російської Федерації, Румунії, Туреччини, України. У заході бере участь командувач об'єднаними військово-морськими силами НАТО в Південній Європі віце-адмірал Луїджі Лілло. Нашу державу на цих заходах представляє Головнокомандувач Військово-Морських Сил України адмірал Михайло Єжель.
Учасники засідання Комітету командувачів флотів в рамках програми Чорноморської групи військово-морського співробітництва BLACKSEAFOR обговорюють актуальні питання розвитку Чорноморського регіону у військовій сфері з метою подальшого зміцнення дружби, добросусідських відносин та взаємної довіри між причорноморськими державами шляхом поглиблення співробітництва та взаємодії між військово-морськими силами. На засіданні також буде підбито підсумки першої активації даного угрупування, схвалено програму діяльності BLACKSEAFOR на 2002 рік. Крім того, планується затвердити кандидатури нового командувача, начальника та членів штабу BLACKSEAFOR.
В ході щорічної зустрічі командувачів військово-морських сил країн Чорноморського регіону сторони планують обговорити погляди на проведення антитерористичних заходів на Чорному морі, розглянути можливості здійснення в регіоні гуманітарних і пошуково-рятувальних операцій, зокрема, участі в рятуванні підводних човнів, та захисту навколишнього середовища.
Угоду щодо створення Чорноморської групи військово-морського співробітництва (BLACSEAFOR) було укладено 2 квітня 2001 року у Стамбулі (Турецька Республіка) з метою сприяння подальшому зміцненню дружби, добросусідських відносин та взаємної довіри між причорноморськими державами, а також для зміцнення миру та стабільності шляхом поглиблення співробітництва та взаємодії між військово-морськими силами. Завданнями BLACSEAFOR є проведення пошуково-рятувальних операцій, операцій з надання гуманітарної допомоги, розмінування, захист навколишнього середовища, візити доброї волі. Для вирішення цих задач було створено оперативне з'єднання, до складу якого входять по тральщику від Болгарії, Російської Федерації, Румунії і Туреччини, патрульний катер від Грузії та корабель спеціального призначення від України. Дане з'єднання може також брати участь в операціях ООН та ОБСЄ за згодою всіх країн-учасниць.
Командувач BLACKSEAFOR призначається на один рік. Посада переходить за принципами ротації від однієї країни до іншої в алфавітному порядку. Минулого року це був представник військово-морських сил Туреччини. Цього року на посаду командувача Чорноморською групою військово-морського співробітництва буде розглядатися кандидатура представника Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Церемонію передачі командування BLACKSEAFOR заплановано провести в серпні цього року в Севастополі.
Инф. пресс-службы Министерства обороны Украины.