"Укргазвидобування" активизирует работу на Яблуневском месторождении

09.06.2003, 14:23

ГК "Укргазвидобування" начала бурение двух скважин к запасам восточной части Яблуневского нефтегазоконденсатного месторождения, которое находится под поймой реки Сула (Полтавская область). (укр.)

Буріння ведеться з намивних майданчиків безпосередньо у заплавній частині пойми.

Реалізація проекту за такою технологією забезпечить розробку раніше недоступної частини родовища без негативних наслідків для екосистеми р. Сула. ТЕО та робочий проект розроблено "НДПІшельф" (м. Симферопіль).

Проект освоєння східної частини Яблунівського родовища передбачає буріння 27 нахилених свердловин з трьох намивних майданчиків. На південному майданчику (1-ша черга проекту, намито у 2002 році) встановлено два бурових верстати. Розпочато буріння свердловин N335 та N340. Загалом з південного майданчика планується пробурити 14 свердловин. Ведуться роботи з намиву північного майданчика (2-га черга проекту), з якого передбачене буріння трьох свердловин.

Враховуючи важливість збереження екосистеми річки Сула, ДК "Укргазвидобування" ухвалила концепцію екологічних обмежень під час реалізації проекту. Зокрема, компанія створить систему повної рециркуляції технологічної води, обмежить шумові та інші впливи на довкілля.

Щорічний видобуток вуглеводнів на Яблунівському родовищі за рахунок освоєння його східної частини зросте на 1 млрд. куб. м газу та 65 тис. тонн конденсату та нафти. Загальні видобувні запаси східної частини Яблунівки оцінюються у 45 млн. тонн умовного палива.

Яблунівське газоконденсатне родовище відкрите 1977 року і є одним з найбільших покладів нафти і газу Україні. За період експлуатації родовища з 1983 року з нього вилучено понад 42 млрд. куб. м газу та близько 3 млн. тонн конденсату та нафти.

Видобувні запаси родовища на початок 2003 року оцінювались у 64 млрд. куб. м газу та понад 7 млн. тонн рідких вуглеводнів. Переважна частина залишкових запасів - понад 40 млрд. куб. м газу та 5 млн. тонн конденсату та нафти - знаходяться під заплавною частиною Сули.

Запаси вуглеводнів Яблунівського родовища за природно-географічними умовами залягання відносяться до важовидобувних.
По материалам пресс-центра НАК "Нафтогаз України".

Читайте також