Украина просит у Японии в кредит

05.09.2003, 11:49

Правительство Украины обратилось к правительству Японии с просьбой предоставить кредит в размере $180 млн. (укр.)

1 вересня Міністр економіки та з питань європейської інтеграції України Валерій Хорошковський, за дорученням Прем'єр-міністра України Віктора Януковича, передав Міністру закордонних справ Японії Йоріко Кавагучі офіційне звернення щодо розвитку україно-японської співпраці у рамках виконання програми довгострокових позик OДР (це вид фінансової допомоги країнам, що розвиваються, та країнам з перехідною економікою, який включає пільгові позики, грантову та технічну допомогу і спрямовується на забезпечення економічного та соціального розвитку в цих країнах).

Сума позики Японського банку міжнародного співробітництва (JBIC), має становити орієнтовно $180 млн., які будуть залучені Урядом України терміном на 30 років, з яких перші 10 років - пільгові з відсотковою ставкою - 1,35% на рік.

За рахунок цих коштів передбачається будівництво мостового переходу через річку Південний Буг у м. Миколаєві". Мостовий перехід буде одним з найдовших на Україні, довжиною 2 км, та новою 12-ти кілометровою під'їзною дорогою з сучасними транспортними розв'язками.

Будівництво об'єкту є самоокупним за рахунок платного проїзду по мосту, що забезпечує повернення позики протягом терміну дії проекту без додаткового навантаження на Держбюджет України.

Разом з проектом будівництва мостового переходу, українська сторона у своєму листі запропонувала продовжити підготовчу роботу по залученню позики Японського банку міжнародного співробітництва для реконструкції Державного міжнародного аеропорту "Бориспіль" з метою його реалізації на наступному етапі програми ОДР, починаючи з 2006-2007 року.

Важливу роль у надані позики ОДР відіграє фактор часу так, як дана допомога надається країнам з низьким рівнем питомого показника "ВВП на душу населення". В Україні ж на сьогодні показник ВВП становить орієнтовно $760, що прирівнює країну до вищої категорії - "країни з прибутком нижче середнього" таким чином відкладання початку співробітництва по програмі на 2-3 роки, передбачено іншими умовами кредиту: термін 30 років, з відстрочкою платежів 10 років, під 1,5% річних та необхідністю вітчизняного фінансування на рівні 25% вартості проекту.

Розвиток співробітництва у цій сфері відбувається згідно "Плану заходів щодо виконання у 2002-2005 роках Комплексної програми утвердження України, як транзитної держави", затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.11.2002 N 659-р.
По материалам пресс-службы Кабинета Министров Украины.

Читайте також