Министр экономики Украины Сергей Терехин провел переговоры с руководством Всемирной организации торговли по вопросам вступления Украины в ВТО до конца 2005 года. (укр.)
У ході перебування в Женеві, міністр економіки зустрівся з головою Генеральної ради СОТ Аміною Шавагір Мохамед, генеральним директором СОТ Супочаєм Панітчпакді та головою Робочої групи з розгляду заявки України про вступ до СОТ Серджіо Маркі, а також постійним представником США при СОТ Ліннет Дейлі. Надзвичайно високий рівень зустрічей, на думку спостерігачів, засвідчує підвищену зацікавленість з боку як перших осіб СОТ, так і представників країн-членів Організації до України та представників нової влади зокрема. Сергій Терьохін у ході зустрічей постійно підкреслював, що вступ до СОТ є політичним пріоритетом сьогоднішньої української влади, а український Уряд безапеляційно налаштований на вступ України до СОТ ще в поточному році.
Поважні співрозмовники міністра економіки відмітили його надзвичайну активність і наполегливість щодо реалізації такого амбітного плану.
Перелік законів та проектів законів, що складають законодавчу базу набуття Україною членства в СОТ, охоплює близько 200 документів, більшість з яких чинні. З метою прискорення процесу завершення переговорів зі вступу до СОТ необхідно прийняття низки законодавчих і нормативних актів, які впорядковують податкові привілеї згідно з нормами угод СОТ. Обов'язкового оновлення потребує також сфера технічних санітарних і ветеринарних заходів контролю у відношенні до товарів, що імпортуються. До інших обов'язкових законодавчих актів відносяться такі, що направлені на гармонізацію з нормами СОТ механізмів ліцензування експорту та імпорту, правовідносин у сільськогосподарському секторі тощо.
Станом на 1 лютого 2005 р. Україна підписала 29 двосторонніх протоколів щодо доступу до ринку товарів і послуг з 30 країнами (з урахуванням розширення ЄС кількість протоколів складає 22). Найбільш проблемними з 20 країн-членів СОТ, з якими делегація України продовжує переговори, є США, Австралія, Японія, Норвегія, Китай, Молдавія, Єгипет та інші. Тарифна пропозиція України на переговорах з доступу до ринку товарів охоплює більшість товарних позицій, включених до Єдиного митного тарифу.
По материалам пресс-релиза Министерства экономики и по вопросам европейской интеграции Украины.