Визит спикера украинского парламента в Китай

11.04.2005, 13:37

10 апреля председатель Верховной Рады Украины Владимир Литвин прибыл с официальным визитом в Китай. (укр.)

Пiд час вiзиту планується пiдписання договору про спiвробiтництво апаратiв Верховної Ради i Всекитайських зборiв народних представникiв. Також запланованi дiловi зустрiчi в мiстах Сiанi, Гуанчжоу i Шанхаї, де вiдбудуться обговорення питань двостороннього спiвробiтництва на регiональному рiвнi та рiвнi мiсцевого самоврядування.

Сьогоднi, 11 квітня, голова Верховної Ради Володимир Литвин обговорив iз заступником голови Постiйного комiтету Всекитайських зборiв народних представникiв україно-китайське спiвробiтництво.

В. Литвин i заступник голови Постiйного комiтету Всекитайських зборiв народних представникiв, президент Академiї наук КНР Лу Юнсян виступають за активiзацiю i розширення україно-китайського спiвробiтництва, у тому числi, i його парламентської складової.

Пiд час зустрiчi в Пекiнi Л. Юнсян заявив, що керiвництво Китаю придiляє велике значення вiзиту офiцiйної парламентської делегацiї України. Зокрема, вiн висловив упевненiсть, що вiзит сприятиме поглибленню полiтичної довiри та iснуючих україно-китайських зв'язкiв.

"Україно-китайськi вiдносини завжди були дружнiми, стабiльно розвивалися, витримали випробування часом i приносять нашим державам користь", - заявив Л. Юнсян.

За його словами, Китай виступає за подальший розвиток i активiзацiю двостороннього спiвробiтництва, у тому числi на рiвнi парламентiв. Вiн висловив сподiвання на зростання зовнiшньоторговельного обороту мiж Україною i Китаєм, на iнтенсифiкацiю обмiну студентами, на поглиблення спiвробiтництва в економiцi, зокрема, у сферi високих технологiй, у сферi культури та освiти.

Л. Юнсян також подякував Українi за пiдтримку Китаю в питаннi його територiальної цiлiсностi. Л. Юнсян зазначив, що керiвництво КНР прагне вирiшити "тайванське питання" мирним шляхом.

У свою чергу В. Литвин подякував Л. Юнсяну за унiкальну можливiсть вiдвiдати КНР i зустрiтися з керiвництвом Китаю.

"Це пiдтвердження того, що у нас є всi пiдстави з оптимiзмом дивитися на розвиток наших двостороннiх вiдносин", - сказав В.Литвин. Вiн також заявив, що Верховна Рада України налаштована розвивати систематичне спiвробiтництво з Всекитайськими зборами народних представникiв на рiвнi керiвництва, комiтетiв i груп дружби. На думку спiкера, це дозволить країнам поглибити партнерство, яке може мати особливий характер. В.Литвин також вважає надзвичайно корисним досвiд КНР в ефективностi проведення реформ.

В. Литвин також заявив, що Україна послiдовно i неухильно дотримується позицiй Меморандуму 1992 року щодо єдиного Китаю. За його словами, Україна вiтає зусилля китайського керiвництва вирiшити "тайванське питання" цивiлiзовано, шляхом дiалогу та консультацiй. На думку В. Литвина, "такий пiдхiд може служити зразком для iнших країн у нашому бурхливому свiтi".
По материалам Информационного управления Верховной Рады Украины.

Читайте також