Министр обороны Украины Анатолий Гриценко: "Опрос руководящего состава показал, что я могу уверенно опираться на его поддержку в своей деятельности". (укр.)
3 березня у Національній академії оборони України в рамках наради з керівним складом Міністерства оборони і Збройних Сил України, за ініціативою міністра оборони України Анатолія Гриценко було проведено анонімне опитування.
Міністр оборони запропонував своїм підлеглим дати оцінку його діяльності на посту керівника оборонного відомства протягом року.
Під час спілкування з журналістами Анатолій Гриценко заявив, що якщо більшість керівного складу Міністерства оборони і Збройних Сил України оцінить його діяльність негативно, то він готовий подати рапорт про відставку.
Як засвідчили результати анкетування, 83% опитаних висловили довіру міністру оборони України і 82% позитивно оцінили його діяльність на посту керівника оборонного відомства. 79% респондентів підтримують запропоновані Анатолієм Гриценком напрями розвитку Збройних Сил і 78% вважають, що за період його діяльності ситуація у війську покращилася.
72% переконані, що міністр оборони відстоює інтереси Збройних Сил. 91% вважають Анатолія Гриценка чесним політиком і 82% висловили впевненість, що за своїми професійними, діловими і особистими якостями він гідний обіймати посаду міністра оборони.
В опитуванні взяли участь 246 генералів, старших офіцерів і цивільних працівників Міністерства оборони України. У тому числі заступники міністра оборони, начальник Генерального штабу - Головнокомандувач Збройних Сил України, керівники департаментів Міноборони, Головних управлінь Генерального штабу, командувачі видів Збройних Сил і оперативних командувань, командири об'єднань і авіаційних командувань, командири бригад і полків, обласні військові комісари, керівники центральних науково-дослідних установ Міністерства оборони, керівний склад та слухачі оперативно-стратегічного факультету Національної академії оборони України.
- На цій нараді мова йшлася про необхідність проведення атестації командирів полків і бригад. І ця робота буде завершена до 1 липня 2006 року. Атестування буде здійснюватися на основі об'єктивних показників діяльності за результатами бойової підготовки, управління військами. Крім того, в ході атестування я запропонував провести опитування офіцерського складу кожної бригади і полку для того, щоб командир знав, як до нього ставляться офіцери, - зазначив Анатолій Гриценко.
Він також додав, що такої практики до сьогодні у Збройних Силах не було.
- І для того, щоб вона сприймалася моїми підлеглими, я розпочав цю практику з себе. І саме тому запропонував керівному складу Міністерства оборони і Генерального штабу анонімно дати оцінку моєї діяльності, - повідомив Анатолій Гриценко. - Для того щоб мати моральне право вимагати від своїх підлеглих, я вважаю, що треба діяти за принципом політруків часів Великої Вітчизняної війни. Суть цього принципу: "Роби як я!". На жаль, через кілька десятиліть вже радянськими замполітами цей принцип значною мірою був спотворений і звучав так: "Роби як я сказав!". Для мене цей принцип є неприйнятним.
Як зазначив керівник оборонного відомства, проведення такого опитування за його ініціативою було несподіванкою для керівного складу Міністерства оборони і Генерального штабу.
- Але те, що міністр пішов на такий крок, я вважаю, допоможе зламати психологічний бар'єр у командирів полків та бригад і дозволить їм абсолютно нормально сприймати необхідність зворотного зв'язку у формі опитування, щоб вносити необхідні корективи у свою діяльність, - наголосив Анатолій Гриценко.
У той же час він зазначив, що результати опитування офіцерів не будуть оприлюднені у кожній окремій бригаді чи полку. Його результати будуть доведені лише до командира і він робитиме відповідні висновки.
Результати опитування діяльності міністра оборони оприлюднюються лише тому, що він є єдиним політиком у військовому відомстві і його діяльність, на переконання Анатолія Гриценка, є публічною для всього суспільства. Всі решта - це державні службовці, командири і начальники.
- Я позитивно оцінюю результати опитування. Після призначення на посаду ні в Міністерстві оборони, ні в Збройних Силах не було масової чистки кадрів. Натомість керівному складу було запропоновано працювати в рамках нової системи цінностей і відповідно до визначених новим Міністром пріоритетів. Я радий тому, що протягом року мені вдалося переконати переважну більшість командирів і начальників у правильності обраного курсу розвитку Збройних Сил України і сьогодні можу впевнено спиратися на їхню підтримку, - наголосив міністр оборони України Анатолій Гриценко.
Инф. пресс-службы Министерства обороны Украины.