Україна підписала меморандум про призупинення виплат за зовнішнім боргом

16.09.2022, 13:18

Україна підписала меморандум про взаєморозуміння щодо призупинення виплат за зовнішнім боргом з міжнародними партнерами у G7 та Паризькому клубі. Про це повідомляється на сайті Міністерства фінансів України.

Угода була укладена як продовження оголошеного 20 липня групою офіційних кредиторів України наміру призупинити виплати основної суми та відсотків за двосторонніми боргами з 1 серпня 2022 року до кінця 2023 року з можливістю продовження призупинення на додатковий рік.

Країни-кредитори висловили свою підтримку призупиненню виплат за боргом Україною, щоб дозволити уряду України збільшити соціальні видатки, витрати на охорону здоров'я чи підтримку економіки, яка постраждала від війни.

Меморандум підписали Міністр фінансів України Сергій Марченко та представники урядів Канади, Франції, Німеччини, Японії, Великої Британії та Сполучених Штатів Америки. Призупинення виплат за боргом Україною, підтримане цими країнами, дозволить українському уряду заощадити валютну ліквідність і таким чином забезпечити соціальні видатки, витрати на охорону здоров'я чи підтримку економіки.

Загальна сума боргу, що покривається цим Меморандумом становить приблизно 3,1 мільярди доларів.

Читайте також