Немцы и швейцарцы пролетели по "открытому небу"

21.10.2002, 13:57

В соответствии с Договором по "Открытому небу" прошел наблюдательный полет смешанной группы инспекторов из Германии и Швейцарии над территорией Украины. (укр.)

14-18 жовтня, у відповідності до Договору про "Відкрите небо", в Україні працювала змішана група військових інспекторів з ФРН та Швейцарії на чолі із заступником начальника відділу "Відкритого неба" Бундесверу підполковником Вольфгангом Альтом та офіцером Генерального штабу Збройних Сил Швейцарської Конфедерації полковником Гербером Урсом. Під час робочого візиту було здійснено спостережний політ групи фахівців над Західними районами України. При цьому на правах оренди було використано спостережний літак Ан-30Б української ескадрильї "Блакитна стежа". Загальна довжина маршруту складає 1500 км.

В цьому році це другий із 6 запланованих політ в рамках пасивної квоти над територією України. В рамках активної квоти українські фахівці зробили вже три польоти над територіями Угорщини, Румунії та Туреччини. Всього у 2002 році українські верифікатори мають здійснити 7 спостережних польотів.

"Договір про "Відкрите небо" - передбачає застосування режиму "Відкритого неба" з метою розвитку відкритості та транспарентності, сприяння виконанню діючих, або наступних угод у галузі контролю над озброєннями, а також розширенню можливостей щодо запобіганню криз та кризових ситуації. Крім того, у майбутньому передбачено розповсюдження режиму "Відкрите небо" на моніторинг та захист навколишнього середовища".

Договір було підписано у 1992 році в Хельсінкі (Фінляндія) 25 країнами, у тому числі й Україною. То був перший міжнародний документ, який підписала Україна, маючи статус незалежної держави. Згодом до нього приєдналося ще 2 країни.

Згідно з міжнародними правовими нормами Договір набув чинності після його ратифікації парламентами всіх країн-членів. Останнім його ратифікувала Російська Федерація - 20 травня 2001 року (Україна - 2 березня 2000 року). 1 січня 2002 року, тобто через 10 років з моменту підписання, Договір вступив в дію. За цей час були підготовлено відповідний персонал, літаки, екіпажі та спеціальне обладнання. В рамках двосторонніх домовленостей були проведені спостережні польоти. Зокрема, над Україною було здійснено 28 польотів. Українські фахівці, в свою чергу, здійснили 27 польотів над територіями інших країн. Під час виконання спостережних польотів над територією США, українські фахівці успішно здійснили трансатлантичний переліт на власному літаку. Також, у зв_язку з тим, що тільки 9 країн-членів Договору мають спостережні літаки, українська сторона 8 разів Надавала власний літак в оренду для проведення польотів в інтересах інших країн-членів Договору.
Инф. пресс-службы Министерства обороны Украины.

Читайте також