Будет создана рабочая украино-иранская комиссия по сотрудничеству в энергосекторе

24.05.2002, 14:23

Завершилось третье заседание межправительственной украино-иранской комиссии по экономическому и торговому сотрудничеству, которое проходило в Тегеране. (укр.)

Уряд України буде сприяти реалізації усіх перспективних проектів щодо створення спільних підприємств, освоєння високих технологій в рамках реалізації конкретних домовленостей між Україною та Іраном, спрямованих на розвиток двосторонніх торговельно-економічних відносин. Про це заявив за підсумками переговорів у Тегерані 21-22 травня Віце-прем'єр-міністр України Олег Дубина, який очолював українську делегацію на третьому засіданні міжурядової україно-іранської комісії з економічного і торговельного співробітництва.

"Сьогодні немає ніяких перешкод для співробітництва ділових кругів двох сторін", - підкреслив О. Дубина під час засідання україно-іранської ділової ради. Він зазначив, що Президент Ісламської Республіки Іран Сейєд Мохаммад Хатамі підтримав ініціативу української сторони з активізації відносин у енергетичній та нафтогазовій галузях, а також у машинобудуванні. Як повідомив О. Дубина, відповідні документи передбачається підписати під час наступного візиту в Україну іранського лідера. На зустрічі Віце-прем'єра з Президентом Ірану Сейєдом Мухаммадом Хатамі останній підтвердив свій намір відвідати Україну з офіційним візитом цього року.

Україна приділяє особливу увагу питанню можливого постачання іранських енергоносіїв до Європи через територію України, заявив Віце-прем'єр-міністр під час зустрічі з Міністром нафти і газу Ірану Біжаном Зангяні. Він запропонував іранській стороні активізувати можливість реалізації проекту поставок іранської нафти через нафтопровід Одеса-Броди у європейські країни. О. Дубина підтвердив, що Україна разом з Іраном зацікавлена у пошуку більш взаємовигідних варіантів нафтопостачання, ніж проста закупівля нафти.

Глава української делегації заявив, що Україна серйозно розглядає пропозицію стосовно можливого проекту будівництва газопроводу Іран-Україна-Європа. У диверсифікації газових поставок зацікавлена не лише Україна, але і європейські країни. "Ми не говоримо про прямі поставки газу в Україну, де на сьогодні досягнуто газового балансу, а говоримо про ефективне використання української газотранспортної системи", - наголосив Віце-прем'єр. Сьогодні потужність українських газопроводів - 124 млрд. кубометрів газу, в той час як можливості дорівнюють понад 180 млрд. Є перспективи використати ці можливості для перекачки іранського газу до Європи.

Головним підсумком зустрічей в іранській столиці стала домовленість про створення робочої комісії з співпраці в енергетичному секторі, яка підготує техніко-економічні обгрунтування різних варіантів проектів транспортування нафти і газу з Ірану через територію України в Європу.

Україна та Іран активізує двостороннє співробітництво в торгово-економічній сфері. Віце-прем'єр-міністр О. Дубина та іранський Міністр шахт і промисловості Есхак Джахангері за підсумками третього засідання міжурядової україно-іранської комісії з економічного і торговельного співробітництва підписали Меморандум про взаєморозуміння, який визначає основні напрями розвитку взаємовідносин двох держав. Сторони також затвердили угоди про співпрацю в сфері туризму та спільному проведенні виставкової діяльності.

У рамках засідання міжурядової комісії пройшов бізнес-форум представників ділових кіл України та Ірану.
Инф. пресс-службы Кабинета Министров Украины.

Читайте також