С 1 января 2004 года начнется реформирование пенсионной системы Украины

09.07.2003, 16:18

Верховная Рада Украины приняла Закон Украины "Об общеобязательном государственном пенсионном страховании". (укр.)

Даний законопроект, що знаходився на розгляді у ВРУ з 1997 року було остаточно ухвалено 357 голосами. Також депутати Верховної Ради 234 голосами прийняли Закон України "Про недержавне пенсійне забезпечення". Даний крок дозволить розпочати реформування пенсійної системи України у відповідності до кращих світових стандартів вже з 1 січня 2004 року. Міністр праці та соціальної політики України Михайло Папієв зазначив: "Результати сьогоднішнього голосування дають можливість розпочати активну фазу пенсійної реформи. Реформи, на яку чекало наше суспільство. Реформи, яка дасть змогу не тільки забезпечити гідну старість людині праці, а й за великим рахунком, - бути впевненим у своєму майбутньому кожному українцю."

Можна стверджувати, що Україна наздогнала в проведенні соціально-економічних перетворень своїх сусідів, які розпочали реформування пенсійних систем ще декілька років тому. Проте, нова українська пенсійна система багато в чому буде відповідати кращим світовим зразкам пенсійного забезпечення.

Згідно з прийнятими Законами, вона буде складатися з трьох рівнів. Перший рівень - солідарна система державного пенсійного страхування, що буде обов'язковою та передбачатиме призначення пенсій у залежності від страхового стажу. На другому рівні планується створення системи обов'язкових пенсійних накопичень, які будуть інвестуватися та обліковуватимуться на персоніфікованих рахунках громадян. На третьому рівні передбачається додаткове добровільне пенсійне забезпечення через недержавні пенсійні фонди, страхові компанії та пенсійні депозитні рахунки в банківських установах.

В основу нової пенсійної системи, що розпочне свою роботу 1 січня наступного року, покладений принцип страхування, згідно з яким людина по досягненні пенсійного віку отримуватиме те, що накопичила протягом трудової діяльності. У цьому полягає найвища соціальна справедливість, яка, на думку розробників ухвалених законодавчих актів, дозволить зберегти фінансову стабільність української пенсійної системи навіть за умови поглиблення існуючої демографічної кризи.

В результаті прийняття нових пенсійних законів буде проведений перерахунок пенсій сьогоднішніх пенсіонерів: в середньому пенсійні виплати для них збільшаться на 25%. Працюючі громадяни працездатного віку отримають вагомий стимул для виведення своїх доходів з "тіні", адже зарплати у "конвертах" унеможливлюють пристойні пенсії для таких громадян. Молодь може скористатися механізмом обов'язкових та добровільних пенсійних заощаджень, тому що навіть незначні перерахування на пенсійні рахунки за умови інвестування цих коштів та тривалого терміну накопичення може гарантувати забезпечену старість сьогоднішнім молодим людям. А українська економіка отримає дешеві та довготривалі інвестиційні ресурси, які зможуть підтримати подальший розвиток української економіки та сприятимуть розвитку українського фондового ринку.
По материалам пресс-службы Министерства труда и социальной политики Украины.

Читайте також

Читайте также