Разработан законопроект о налоговых льготах для реабилитационных учреждений для инвалидов

12.07.2005, 11:11

Комитет Верховной Рады Украины по вопросам финансов и банковской деятельности рекомендует парламенту принять за основу проект закона о внесении изменений в некоторые законы Украины относительно налогообложения реабилитационных учреждений для инвалидов и детей-инвалидов. (укр.)

Законопроект спрямований на соціальну підтримку інвалідів шляхом надання податкових пільг установам, що здійснюють реабілітаційні послуги для цієї категорії населення. З метою пільгового оподаткування установ, що надають реабілітаційні послуги для інвалідів та дітей-інвалідів, законопроектом пропонується внести зміни до відповідних законів України.

Зміни до Закону "Про податок на додану вартість", передбачають, зокрема, звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з поставки послуг для інвалідів та дітей-інвалідів реабілітаційними установами, що мають ліцензію на поставку таких послуг.

Уточнена і погоджена з Міністерством фінансів України також редакція змін, що пропонується внести до Закону "Про оподаткування прибутку підприємств" в частині оподаткування податком на прибуток підприємств реабілітаційних установ, що надають послуги для інвалідів. Пропонується також внести доповнення України в частині розширення переліку неприбуткових установ та організацій, для яких визначено особливий порядок оподаткування податком на прибуток підприємств. До таких установ віднесено заклади охорони здоров'я, освіти, науки, а також з урахуванням доповнень - реабілітаційні установи, що надають послуги реабілітаційного характеру для інвалідів та дітей-інвалідів.

Зокрема, доходи реабілітаційних установ, що надають послуги для інвалідів та дітей-інвалідів, отримані у вигляді коштів або майна, які надходять безоплатно або у вигляді безповоротної фінансової допомоги чи добровільних пожертвувань, пасивних доходів, а також коштів або майна, які надходять до таких неприбуткових організацій як компенсація вартості отриманих державних послуг, будуть звільнятися від оподаткування.

Пропонується розширити перелік суб'єктів, які мають право на отримання гуманітарної допомоги, до яких віднесено реабілітаційні установи незалежно від відомчого підпорядкування, типу і форми власності, які мають відповідну ліцензію на здійснення реабілітаційних послуг для інвалідів та дітей-інвалідів.

Розширюється також перелік товарів, що звільняються від оподаткування, зокрема, медико-соціальне обладнання та оснащення для здійснення реабілітаційних послуг суб'єктами господарювання, що буде ввозитися як гуманітарна допомога.

Заступник голови Комітету Віталій Хомутиннік зазначив, що оскільки гуманітарна допомога буде ввозитися на митну територію України без сплати мита та податку на додану вартість всіма суб'єктами господарювання, що здійснюють реабілітаційну діяльність (незалежно від їх типу, підпорядкування та форми власності), з метою запобігання уникнення сплати податків шляхом використання таких суб'єктів іншими платниками податків, має бути підсилений контроль з боку митних органів та комісій з питань гуманітарної допомоги за надходженням такої допомоги.
По материалам Информационного управления Верховной Рады Украины.

Читайте також

Читайте также