Позиция НАТО относительно политики "открытых дверей" для Украины не изменилась

06.10.2006, 13:13

Позиция НАТО относительно политики "открытых дверей" для Украины не изменилась, украинские правительство и народ решают с какой скоростью двигаться по направлению евроатланических структур, сказал генеральный секретарь НАТО Яап де Хооп Схеффер. (укр.)

5 жовтня у португальському місті Сінтра завершився третій раунд Консультацій Україна-НАТО на рівні міністрів оборони.

- Дискусія була відвертою, конструктивною та змістовною, - так охарактеризував перебіг засідання міністр оборони України Анатолій Гриценко, який очолював українську делегацію на цьому представницькому заході.

Глава вітчизняного оборонного відомства наголосив, що курс України у безпековому та оборонному секторах залишається незмінним та незворотнім.

Також Анатолій Гриценко зазначив, що наша держава продовжуватиме брати участь в операції НАТО в Косовому, утримуватиме миротворчий персонал в Іраку та виконуватиме миротворчі завдання в Ліберії.

Крім того, як додав міністр оборони України, під час Консультацій українська сторона підтвердила готовність надати військовий персонал для участі в операції НАТО в Афганістані.

- Для цього буде підготовлене відповідне рішення Президента України. Мова йде не про бойовий підрозділ, а про військовий персонал медичного напрямку, управління повітряним рухом, надання експертної та інших допомог, - повідомив Анатолій Гриценко.

У свою чергу генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер оцінив результати консультацій Україна-НАТО на рівні міністрів оборони як успішні.

- Позиція НАТО щодо політики "відкритих дверей" для України не змінилася, українські уряд та народ вирішують з якою швидкістю рухатися у напрямку до євроатлантичних структур, - зазначив генсек НАТО.

За його словами, між Північноатлантичним Альянсом та Україною відбувається інтенсифікований діалог, в рамках якого триває активна співпраця у оборонному, безпековому та громадянському секторах.

Яап де Хооп Схеффер також зазначив, що Україна бере безпосередню участь у важливих елементах операцій НАТО. Зокрема, йдеться про використання української стратегічної транспортної авіації для потреб Альянсу.

За підсумками засідання його учасники підписати Лист про наміри щодо започаткування Мережі партнерства Україна-НАТО стосовно підвищення обізнаності громадянського суспільства. Створення такої Мережі сприятиме розвитку в Україні експертизи цивільного суспільства в питаннях безпеки й оборони.
Инф. пресс-службы Министерства обороны Украины.

Читайте також