S&P знизило до "CCC-" рейтинги 52 російських компаній та корпорацій

08.03.2022, 11:03
S&P знизило до "CCC-" рейтинги 52 російських компаній та корпорацій

Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings знизило кредитні рейтинги в місцевій та іноземній валюті 52 найбільших російських компаній у сфері ТЕК, будівництва, зв'язку, випливає з даних, опублікованих агентством.

S&P знизило до C і CCC рейтинги ряду найбільших компаній РФ, включаючи Газпром, Роснефть, Алросу, X5 Group, Новатек, Лукойл, Ростелеком, Транснефть, Яндекс, а також РЖД.

В агентстві пояснили, що це пов'язано зі зниженням рейтингів Росії до "CCC- " в іноземній валюті, а також оцінки трансфертності та конвертованості для Росії.

Зниження рейтингів агентства відображають невизначеність практично всіх російських корпорацій і комунальних компаній, що рейтингуються, незалежно від того, чи є вони державними або приватними компаніями.

Негативний прогноз агентства стосується їхньої технічної спроможності своєчасно виплачувати борг (відсотки або основну суму боргу) всім кредиторам в повному обсязі, у зв'язку з заходами, запровадженими урядом Росії, незалежно від їхньої платоспроможності.

Список корпорацій:

- "Лукойл" - "Алроса" - "Газпром" - "Газпром капитал" - "Газпром нефть" - "РОСНЕФТЬ ОЙЛ" - "РОСНЕФТЬ ИНТЕРНЕШНЛ ХОЛДИНГС" - "МАГНИТОГОРСКИЙ МЕТАЛЛУРГИЧЕСКИЙ ЗАВОД" - "Транснефть" - "Северсталь" - ГМК "НОРИЛЬСКИЙ НИКЕЛЬ" - ТМК - НЛМК - "НОВАТЭК" - "ЕВРАЗИЙСКОЕ БУРЕНИЕ" - "ХОЛДИНГ МЕТАЛЛОИНВЕСТ" - "ЕВРАЗХОЛДИНГ ФИНАНСЫ" - "Фосагро" - "Петропавловск" - "СИБУР ХОЛДИНГ" - "ЕВРОХИМ ГРУП" - "Полюс" - "Евраз" - "КОРПОРАЦИЯ ВСМПО-АВИСМА" - "РОСТЕЛЕКОМ" - "МОСЭНЕРГО" - "Мобильные телесистемы" - "СИСТЕМА" - "ФЕДЕРАЛЬНАЯ СЕТЕВАЯ КОМПАНИЯ ЕДИНОЙ ЭНЕРГОСИСТЕМЫ" - "РОССИЙСКИЕ ЖЕЛЕЗНЫЕ ДОРОГИ" - "Мегафон" - "Совкомфлот" - "Х5 РИТЕЙЛ ГРУП" - "X5 ФИНАНСЫ" - "Водоканал" - "ЭТАЛОН ЛЕНСПЕЦМУ" - "РУГИДРО" - "РОССЕТИ МОСКОВСКАЯ ОБЛАСТЬ" - "РОСсети ЦЕНТР", - "Мосводокана" та інші на сайті агентства. Раніше S&P знизило довгостроковий суверенний кредитний рейтинг Росії в іноземній валюті з "ВВ+" до "CCC-" та довгостроковий рейтинг у національній валюті з "ВВВ-" до "CCC-". Крім того, агентство знизило довгостроковий кредитний рейтинг Москви з BBB- до CCC- з негативним прогнозом.

2 березня JPMorgan попередив, що через санкції Росії може загрожувати дефолт , а агентство Fitch Rating знизило довгостроковий рейтинг дефолту Росії в іноземній валюті до рівня "B" із "BBB" з негативним прогнозом, що відображає вищий довгостроковий ризик дефолту. Про це повідомляє ЛІГАБізнесІнформ.

Читайте також