С 14 по 17 октября в Пекине проходит восьмое заседание межправительственной украино-китайской комиссии по вопросам торгово-экономического сотрудничества. (укр.)
Українську делегацію очолює голова української частини Комісії, віце-прем'єр-міністр України Д. В. Табачник. До складу української делегації входять перший заступник міністра закордоних справ України В. Ю. Єльченко, заступник голови Національного банку України О. В. Шлапак, перший заступник міністра освіти та науки України А. М. Гуржій, голова Івано-Франківської облдержадміністрації М. В. Вишиванок, а також ряд інших офіційних осіб.
Заплановано зустрічі членів української делегації в Міністерстві охорони здоров'я КНР, Міністерстві освіти КНР, Держкомітеті з питань розвитку і реформи КНР, Держадміністрації КНР з традиційної китайської медицини, Генеральної митної адміністрації КНР, Народному банку Китаю, переговори в Робочій групі з питань торгівлі товарами.
У ході роботи Комісії сторони планують обмінятися інформацією про стан соціально-економічного розвитку двох країн, обговорити ряд питань подальшого розширення україно-китайського торгово-економічного співробітництва.
Під час засідання Комісії заплановано підписання: Угоди між Національним банком України і Народного банку Китаю про співробітництво в сфері протидії відмиванню прибутків, отриманих злочинним шляхом і боротьби з фінансуванням тероризму; Угоди між Міністерством охорони здоров'я України і Державної адміністрації КНР по традиційній китайській медицині про співробітництво в сфері народної медицини; Угоди між Державною службою експортного контролю України і Міністерством комерції КНР про застосування імпортних сертифікатів у сфері експортного контролю по товарах подвійного призначення.
З метою підтримки міжрегіонального співробітництва, а також найбільш прогресивних форм україно-китайського науково-технічного співробітництва глава української делегації віце-прем'єр-міністр України Д. В. Табачник відвідає провінцію Шаньдун, де візьме участь в урочистому відкритті експозиції "Днів науки і техніки України в КНР" на території україно-китайського технопарку високотехнологічного співробітництва в м. Цзинань, провінція Шаньдун, проведе зустрічі з губернатором провінції, мером м. Цзинань, директором Цзинаньской зони розвитку високих технологій. Під час візиту віце-прем'єр-міністра України в провінцію Шаньдун також заплановане підписання Меморандуму між Міністерством утворення і науки України і Народного уряду провінції Шаньдун про забезпечення діяльності Україно-Китайського технопарку високотехнологічного співробітництва в м. Цзинань.
За словами голови делегації віце-прем'єр-міністра України Д. В. Табачника торгово-економічне співробітництво є найважливішою складовою україно-китайських відносин. Його розвитку сприяє відсутність істотних розбіжностей у політичній сфері, взаємодоповнюючий характер економік наших країн, схожі погляди на перспективи світових інтеграційних процесів.
Найбільш перспективними напрямками, що становлять взаємний інтерес, на думку Д. В. Табачника є: науково-технічна сфера, зокрема в рамках створеного українсько-китайського високотехнологічного технопарку в м. Цзінань, спільна реалізація державної Програми КНР щодо освоєння західних і центральних регіонів Китаю, участь у реалізації програм спорудження паромно-залізничних комплексів на території КНР, зокрема, будівництво сухопутно-морського транспортного переходу північно-східних районів країни до басейну річки Янцзи, реконструкція так званих "старих промислових баз" у Північно-Східному регіоні Китаю, співпраця в галузі телекомунікацій, зокрема створення спільних підприємств по виробництву телекомунікаційного обладнання, вивчення можливостей інвестиційної діяльності китайських корпорацій.
Китай є найбільшим торговельним партнером України серед країн Азії та входить до десятки найбільших зовнішньоторговельних партнерів України (9 місце у 2002 році за обсягами товарообігу і 5-те місце за обсягами споживання українських товарів).
В за 7 місяців 2003 року товарообіг з КНР склав $841,9 млн. та зріс у 1,5 рази у порівнянні з відповідним періодом минулого року. Експорт українських товарів зріс на $228,0 млн. до обсягу $628,7 млн., імпорт збільшився майже у 2 рази і склав $294,0 млн. Сальдо зовнішньої торгівлі з Китаєм залишається позитивним і зросло відповідно до періоду 2002 року на 27,4, склавши $388,6 млн.
По материалам пресс-службы Кабинета Министров Украины.