Комитет Верховной Рады Украины по вопросам промышленной политики и предпринимательства рекомендовал парламенту поддержать проект закона о ставках экспортных пошлин на некоторые товары (продукцию) металлургической переработки лома черных и цветных металлов. (укр.)
Цей проект закону внесений народним депутатом Сергієм Ларіним.
За ставкою у 38% на експорт з України феронікелю, що класифікується за кодом УКТЗЕД 7202600000, а також міді рафінованої та нерафінованої, деяких мідних сплавів та значної кількості виробів з міді, які належать до групи 74 УКТЗЕД.
За словами автора, необхідність прийняття проекту обґрунтовується потребою запобігання експорту у прихованій формі сировини, необхідної для забезпечення нормальної роботи підприємств кольорової металургії України.
С. Ларін зазначив, що "незважаючи на посилення контролю за операціями з металобрухтом, його металургійною переробкою, криміногенна ситуація у цій сфері залишається напруженою, що потребує подальшого посилення державного контролю за цими операціями".
На його думку, для стабілізації у цій сфері необхідно ввести конкретні економічні важелі, які забезпечать виконання чинного законодавства України, додаткове надходження до Державного і місцевих бюджетів, стимулюватимуть впровадження нових технологій в металургійне виробництво.
Вивізне (експортне) мито стане запобіжним засобом скритому експорту стратегічно важливої сировини, сприятиме забезпеченню сировиною вітчизняних металургійних підприємств, стимулюватиме розвиток технології виробництва продукції насамперед кольорових металів.
Впровадження зазначеного законопроекту сприятиме стабілізації у сфері операцій з металобрухтом та недопущенню недобросовісної конкуренції на металобрухт, продуктів металургійної переробки брухту чорних і кольорових металів, а також впорядкує зовнішньоекономічну діяльність суб'єктів господарювання, створить значні перешкоди порушникам податкового законодавства, сприятиме збільшенню надходжень до державного і місцевого бюджетів.
По материалам Информационного управления Верховной Рады Украины.