Украинские верификаторы инспектируют территорию Италии

17.02.2004, 11:05

Две группы украинских верификаторов проведут инспекции по Договору об открытом небе и Договору об обычных вооруженных силах в Европе на территории Итальянской Республики. (укр.)

16-20 лютого дві групи українських верифікаторів здійснюватимуть інспектування території Італійської Республіки в рамках Договору з Відкритого неба та Договору про звичайні Збройні сили в Європі (ЗЗСЄ) .

Зокрема, перша група українських інспекторів на чолі з начальником відділу управління верифікації Генерального штабу ЗС України полковником Федором Цимбалюком здійснить спостережний політ на літаку ескадрильї "Блакитна стежа" Ан-30Б. Це перша в цьому році інспекція об'єктів контролю на території держав-учасниць Договору з Відкритого неба, яку проводять українські інспектори.

Друга група українських інспекторів, яку очолює начальник групи управління верифікації Генерального штабу ЗС України полковник Олексій Сидоров, проведе інспекцію двох оголошених місць контролю на території цієї країни в рамках Договору про звичайні Збройні сили в Європі. Цією інспекцією - 16-ю за рахунком - українські верифікатори завершують 2003-2004 інспекційний рік, який традиційно розпочинається у березні.

Взагалі, у 2004-2005 інспекційному році пасивна квота України за Договором про ЗЗСЄ складає 16 інспекцій, а активна квота - 23 інспекції. А в рамках Договору з відкритого неба українські верифікатори у нинішньому році мають здійснити 9 спостережних польотів. У свою чергу, над Україною буде проведено таку ж кількість спостережних польотів.

Договором про звичайні збройні сили у Європі передбачено щорічний обмін інформацією між країнами-учасницями про чисельність особового складу, систем озброєння і техніки, а також інспекції територій країн, які підписали цей документ.

"Договір про "Відкрите небо" - передбачає застосування режиму "Відкритого неба" з метою розвитку відкритості та транспарентності, сприяння виконанню діючих, або наступних угод у галузі контролю над озброєннями, а також розширенню можливостей щодо запобігання криз та кризових ситуації. Крім того, у майбутньому передбачено розповсюдження режиму "Відкрите небо" на моніторинг та захист навколишнього середовища.

Договір було підписано у 1992 році в Хельсінкі (Фінляндія) 25 країнами, в тому числі і Україною. Він став першим міжнародним документом, який підписала Україна, маючи статус незалежної держави. Згодом до нього приєдналося ще 2 країни. Згідно з міжнародними правовими нормами, Договір набув чинності після його ратифікації парламентами всіх країн-членів. Останнім його ратифікувала Російська Федерація 20 травня 2001 року (Україна - 2 березня 2000 року).

1 січня 2002, через 10 років з моменту підписання, Договір вступив у дію.
Инф. пресс-службы Министерства обороны Украины.

Читайте також