В ВМС Украины проходят командно-штабные учения "Морской рубеж -2004"

18.03.2004, 10:56

16-19 марта в Военно-Морских Силах Вооруженных Сил Украины проходят командно-штабные учения с органами управления ВМС и других видов ВС Украины "Морской рубеж - 2004". (укр.)

Керівник навчань - начальник Генерального штабу Збройних Сил України генерал-полковник Олександр Затинайко. Заступник керівника навчань - начальник Головного оперативного управління Генерального штабу ЗС України генерал-лейтенант Віктор Юдаков. Заступник керівника навчань з практичних дій - заступник начальника Головного оперативного управління ГШ ЗС України полковник Олександр Шутов.

Передбачається, що в ході навчання будуть відпрацьовуватись питання використання Військово-Морських Сил України за призначенням, їх взаємодії з іншими видами і родами Збройних Сил України при діях на приморському напрямку з урахуванням сучасних викликів та перспектив на майбутнє.

Для практичного виконання окремих, найбільш важливих елементів навчання, до їх проведення планується залучити частини та з'єднання Військово-Повітряних Сил, а також армійську авіацію та аеромобільні підрозділи Сухопутних військ ЗС України.

В ході морської фази навчання, яка відбудеться 18 березня, заплановано відпрацювати низку бойових вправ, зокрема, постановку мінних загороджень, проводку кораблів за тралами, шикування кораблів в ордер протиповітряної оборони (ППО), відбиття нальоту авіації, проведення пошуково-рятувальної операції, а також надання допомоги ( буксирування ) аварійного корабля.

До практичних дій на морі планується залучити корабель управління "Славутич", великий десантний корабель "Костянтин Ольшанський, морський тральщик "Жовті води", рятувальний буксир "Кременець", водолазний катер "Токмак" та торпедолов "Херсон".

Керівником практичних дій на морі призначено заступника головнокомандувача ВМС ЗС України віце-адмірала Вячеслава Сичова.

Крім того, 19 березня буде розіграно тактичний епізод на аеродромі Саки. Його замисел полягає у десантуванні аеромобільних підрозділів та відбитті ними аеродрому, який було захоплено загоном спеціального призначення умовного противника. Під час цієї повітряно-десантної фази також планується відпрацювати низку навчально-бойових завдань. Зокрема, нанесення авіаційного удару по засобах ППО та опорних пунктах оборони аеродрому, розчистку повітряного простору та прикриття висадки десанту, відбиття майданчиків для посадки вертольотів, а також злітної смуги для забезпечення прийому десанту посилення та звільнення аеродрому від умовного противника.

До тактичних навчань на аеродромі планується залучити від Сухопутних військ підрозділи 79-го окремого аеромобільного полку та 25-ої окремої повітряно-десантної бригади, вертольоти Мі-8Т окремого полку армійської авіації. Від Військово-Повітряних Сил ЗС України - літаки Су-27 та Іл -76.

Керівником практичних дій на аеродромі призначено начальника аеромбільних військ Головного командування Сухопутних військ ЗС України полковника Івана Якубця.
Инф. пресс-службы Министерства обороны Украины.

Читайте також