З портів Одещини вийшов перший караван суден з українським збіжжям

05.08.2022, 11:09
фото - Олександр Кубраков/facebook

Вранці 5 серпня з одеського порту "Чорноморськ" вирушив перший караван суден. Три балкери, завантажені українською кукурудзою, відправились до трьох країн світу.

Про це повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

За його словами, на борту трьох балкерів NAVI STAR, ROJEN та POLARNET 57 тисяч тонн української кукурудзи, яка направляється до Туреччини, Великої Британії та Ірландії. Він також наголосив, що сьогоднішнім караваном поновлено судноплавство з порту "Чорноморськ".

"Розраховуємо, що безпекові гарантії наших партнерів з ООН та Туреччини будуть працювати і надалі, а експорт продовольства з наших портів стане стабільним та прогнозованим для всіх учасників ринку", -  зазначив посадовець. Кубраков додав, що України є амбітні плани, забезпечити здатність портів обробляти понад 100 суден на місяць.

"Хоча "зерновий коридор" уже запрацював на вихід, нашою ціллю є повноцінна робота портів в обидва напрямки. Ми отримуємо заявки судновласників, які готові заходити в наші порти під завантаження і перший захід очікується вже завтра. Наша ціль - 3 та більше млн тонн експорту агропродукції щомісяця з портів "Одеса", "Чорноморськ" та "Південний"", - заявив Олександр Кубраков.

Він також запевнив, що такі кроки потрібні не тільки українській економіці, але й світу. Чим швидше з України вдасться вивезти 20 млн тонн минулорічного врожаю та розпочати експорт нового врожаю, тим швидше покращиться продовольча ситуація у світі.

 

Читайте також