КАНАДСКАЯ ПОМОЩЬ КРЕСТЬЯНАМ УКРАИНЫ

04.10.2000, 14:35

Сегодня, 4 октября, состоялась встреча Вице-премьер-министра Украины Михаила Гладия с Министрами сельского хозяйства и продовольствия канадских провинций Манитоба и Саскачеван - Розанной Вовчук и Клеем Серби. Во время встречи обсуждались вопросы реализации канадско-украинского проекта развития мясного животноводства и кормопроизводства. (укр.)

Обидві провінції є партнерами у здійсненні даного проекту, започаткованого Саскачеванським товариством торгівлі та експорту (СТЕП), а також Міністерством аграрної політики України та Українською академією аграрних наук. Вартість його - майже 6 млн. канадських доларів, що фінансуються Канадським агентством міжнародного розвитку (3 млн. канадських доларів) та українськими виконавцями. Головна мета навчально-демонстраційного проекту - навчити наших фахівців веденню тваринництва і кормовиробництва за канадськими технологіями, що дасть можливість підвищити ефективність та прибутковість виробництва м'яса і кормів в Україні шляхом створення громадських пасовищ. Окрім суто виробничих питань, передбачено й розробку необхідного законодавства в цій сфері. Лише цього року курс навчання за програмою пройшли 85 українських спеціалістів та фермерів в Ковелі на Волині та Переяслав-Хмельницькому на Київщині. В ряді областей розпочато формування демонстраційних стад та технологій вирощування продуктивних канадських м'ясних порід великої рогатої худоби, проводяться порівняльні випробовування фуражних культур.

Михайло Гладій поінформував високих гостей про реформування сільського господарства України на основі приватної власності. Відповідно до Указу Президента України, з початку року 6,3 млн. селян отримали земельні паї середнім розміром 4,2 га, стали реальними власниками землі і вирощеної продукції. Державою зроблено необхідні кроки для розвитку аграрного ринку, захисту виробників від спекуляцій та коливання цін. Завдяки цьому інвестиції в аграрну галузь тільки за 8 місяців ц.р. досягли $700 млн. Важливим є також створення 600 обслуговуючих сільськогосподарських кооперативів, які значно прискорюють продаж та переробку продукції. Проте розвиток таких кооперативів стримується нестачею обігових коштів. Вирішенню проблеми кредитування селян України має прислужитися досвід Канади щодо діяльності кредитних спілок, системи довгострокового іпотечного кредитування, розвитку ринку землі.

На зустрічі були також обговорені питання спільного впровадження ряду інших проектів. Зокрема, створення в Україні в рамках міжнародної технічної допомоги Національної сільськогосподарської дорадчої служби. Ця незалежна організація через консультації, навчання та інші послуги сприятиме підвищенню прибутковості селянських господарств.

Розанна Вовчук та Клей Сербі у найближчі дні відвідають Волинь та Київщину, де ознайомляться із ситуацією в аграрному виробництві, реальним втіленням проекту СТЕП. 6 жовтня вони візьмуть участь в засіданні "круглого столу" щодо досвіду вирішення законодавчих питань, який відбудеться в Посольстві Канади.
Инф. пресс-службы Кабинета Министров Украины.

Читайте також