Украинские верификаторы работают в Германии

23.05.2003, 11:11

В соответствии с Договором об "Открытом небе" украинские верификаторы совершают наблюдательный полет над территорией Германии. (укр.)

20-23 травня, у відповідності з Договором про "Відкрите небо", в Німеччині працює група українських верифікаторів, яку очолює заступник начальника відділу управління верифікації Генерального штабу Збройних Сил України полковник Петро Хіхлуха.

20 травня на аеродромі Відкритого неба Нордхольц українські верифікатори оприлюднили маршрут польоту. Тут відбулося узгодження плану місії та передпольотна інспекція спостережного літака Ан-30Б ескадрильї "Блакитна стежа", на якому українські військові і здійснять політ над зазначеними районами країни за маршрутом.

Це другий спостережний політ в цьому році. Всього у 2003 році українські верифікатори мають здійснити 7 спостережних польотів у рамках Договору та за двосторонніми домовленостями. У свою чергу, над Україною буде проведено 10 спостережних польотів. З них іноземні верифікатори вже провели два спостережних польоти.

"Договір про "Відкрите небо" - передбачає застосування режиму "Відкритого неба" з метою розвитку відкритості та транспарентності, сприяння виконанню діючих, або наступних угод у галузі контролю над озброєннями, а також розширенню можливостей щодо запобігання криз та кризових ситуації. Крім того, у майбутньому передбачено розповсюдження режиму "Відкрите небо" на моніторинг та захист навколишнього середовища.

Договір було підписано у 1992 році в Хельсінкі (Фінляндія) 25 країнами, в тому числі і Україною. Він став першим міжнародним документом, який підписала Україна, маючи статус незалежної держави. Згодом до нього приєдналося ще 2 країни. Згідно з міжнародними правовими нормами, Договір набув чинності після його ратифікації парламентами всіх країн-членів. Останнім його ратифікувала Російська Федерація 20 травня 2001 року (Україна - 2 березня 2000 року).

1 січня 2002, через 10 років з моменту підписання, Договір вступив в дію. За цей час було підготовлено відповідний персонал, літаки, екіпажі та спеціальне обладнання. У зв'язку з тим, що тільки 9 країн-членів Договору мають спостережні літаки, у минулому році українська сторона два рази надавала власний літак в оренду для проведення польотів в інтересах інших країн-членів Договору.
Инф. пресс-службы Министерства обороны Украины.

Читайте також