Министр обороны Украины представляет в штаб-квартире НАТО проект Стратегического оборонного бюллетеня на период до 2015 года. (укр.)
13-14 квітня у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі (Королівство Бельгія) відбудеться спільне засідання політичного та військово-політичного Комітетів НАТО та спільної робочої групи України-НАТО з питань воєнної реформи високого рівня.
Українську делегацію на цих представницьких заходах очолюватиме Міністр оборони України Євген Марчук.
Передбачається, що глава українського оборонного відомства представить на розгляд учасників засідання політичного та військово-політичного Комітетів НАТО та спільної робочої групи з питань воєнної реформи високого рівня проект Стратегічного оборонного бюлетеня на період до 2015 року.
Як очікується, під час перебування в Брюсселі Євген Марчук проведе низку робочих зустрічей зі своїми іноземними колегами.
Довідка. 30 березня 2004 року Державна комісія з питань реформування, розвитку Збройних Сил України, інших військових формувань озброєння та військової техніки в цілому затвердила проект Стратегічного оборонного бюлетеня на період до 2015 року.
Цей документ є так званою "білою книгою", в якій дається оцінка воєнним загрозам України, стану Збройних Сил України та визначаються напрямки їхнього реформування на період до 2015 року. Стратегічний оборонний бюлетень також передбачає забезпечення української армії високоточними засобами ураження та їхньої доставки, розвиток розвідки, оснащення армії засобами захисту від високоточної зброї тощо.
Стратегічний оборонний бюлетень є реалізацією задекларованого Україною наміру про європейську та євроатлантичну інтеграцію. Важливим елементом цього документу є прогнозні показники видатків на оборону з їхньою максимальною деталізацією. Зокрема, у 2015 році видатки на оборону мають становити 17,186 млрд. гривень проти нинішніх 5,658 млрд. Крім того, документ передбачає скорочення ЗС України до 2006 року з 355 до 200 тисяч чоловік, а також подальше скорочення до 2015 року.
Відповідно до Стратегічного оборонного бюлетеня процес реформування ЗС України відбуватиметься у два етапи: перший - до 2009 року, другий - до 2015. На першому етапі головним завданням є скорочення Збройних Сил та їх оптимізація, а на другому етапі - переоснащення Збройних Сил новою сучасною технікою.
Инф. пресс-службы Министерства обороны Украины.