Комитет Верховной Рады Украины по вопросам правовой политики рекомендовал парламенту принять за основу проект законов о большом Государственном Гербе Украины и о Государственном Гимне Украины, внесенный Президентом Украины и определенный как неотложный. (укр.)
Як зазначено у проекті документа, великий Державний Герб України являє собою зображення на синьому щиті золотого Знака Княжої Держави Володимира Великого (малого Державного Герба України); над щитом - зображення великокняжого вінця та синьо-золотого намету; з боків щита - щитотримачів: праворуч - золотого лева, ліворуч - козака з мушкетом; під щитом - стрічку, що поєднує національні барви - синю та жовту; під стрічкою - золотих колосків пшениці, з'єднаних кетягом калини.
У законопроекті також регламентовані місця, де зображення великого Державного Герба України відтворюється. Відтворювання великого Державного Герба України, незалежно від його розмірів, може здійснюватись у вигляді кольорового, чорно-білого та об'ємного зображення довільною технікою виконання із будь-яких матеріалів з додержанням затверджених пропорцій.
Відповідно до закону, використання зображення великого Державного Герба України з метою одержання прибутку чи з іншою комерційною метою забороняється. Глум над великим Державним Гербом України тягне за собою відповідальність, передбачену законодавством.
У пояснювальні записці до законопроекту "Про затвердження тексту Державного Гімну України" зазначено, що відповідно до конституційних вимог була створена Державна комісія з підготовки та проведення конкурсу на кращий текст Державного Гімну України, яка розглянула 784 проекти тексту Гімну.
Однак, Державна комісія констатувала, що серед усіх представлених проектів тексту не виявлено таких, які б могли стати основою тексту Державного Гімну України. Разом з тим до Державної комісії надійшло чимало пропозицій щодо затвердження історичного тексту П. Чубинського "Ще не вмерла Україна" з певними змінами у тексті.
Державним Гімном України, відповідним законопроектом запропоновано вважати національний гімн на музику М. Вербицького зі словами першого куплету та приспіву твору П. Чубинського в такій редакції:
"Ще не вмерла України і слава, і воля, Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля. Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці. Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці. Душу й тіло ми положим за нашу свободу, І покажем, що ми, браття, козацького роду".
Відповідно до законопроекту, пропонується встановити, що урочисті заходи загальнодержавного значення розпочинаються і закінчуються виконанням Державного Гімну України. Музичне виконання Державного Гімну України здійснюється під час проведення офіційних державних церемоній та інших заходів.
По материалам Информационного управления Верховной Рады Украины.